Полковникът от Главното управление на разузнаването (ГУР) на Украйна Рустем Саитхалилович Фахриев е бил ликвидиран, съобщават руските силови структури, цитирани от информационната агенция Crimea-News.
Предистория на случая
Според официалните данни на Федералната служба за сигурност (ФСБ) на Русия, Фахриев е сочен за директен организатор на осуетен терористичен акт в Крим в края на 2025 година. Тогава руските власти обявиха, че са предотвратили опит за убийство чрез взривяване на автомобила на висш офицер от Министерството за отбрана на Руската федерация.
При тогавашната операция:
- Изпълнителят на атаката (завербован украински гражданин) бе ликвидиран на място при опит за съпротива.
- Негов съучастник бе задържан и арестуван от руските власти.
- Рустем Фахриев бе идентифициран като координатор от страна на украинското военно разузнаване.
Детайли около ликвидирането
Според последната информация, разпространена от руските медии, Фахриев е бил убит на територията на Украйна в рамките на продължаващите военни действия. Информацията за неговата смърт излиза наяве едва сега, като се уточнява, че събитието е настъпило по-рано по време на бойни операции. До момента няма официален коментар или потвърждение на новината от страна на Министерството на отбраната на Украйна или самото ГУР.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Град Бостън, Масачузетс
06:21 28.06.2026
2 Путин
06:23 28.06.2026
3 оня с коня
Коментиран от #7
06:27 28.06.2026
4 К.О.Т.а.р.А.К 🐱
добре започва деня
06:28 28.06.2026
5 Русия
06:35 28.06.2026
6 Гориил
Коментиран от #9
06:35 28.06.2026
7 РЕАЛИСТ
До коментар #3 от "оня с коня":
Какъв бадер, безмозъчник, това е татарин коренен жител на окупиран Крим. Бори се против чуждото рабсто като Васил Левски.Коментиран от #14, #17, #43
06:36 28.06.2026
8 Българин
06:38 28.06.2026
9 Маймууун
До коментар #6 от "Гориил":
Ристьо Ботьов терорист ли е бил? Как го пише у вашите учебници? Бил в Одеса вербовали го чужди служби, станал чуждестранен агент, организирал терористична чета за зулуми и апашаджийство, димек терорист.06:38 28.06.2026
10 Гориил
Коментиран от #19
06:42 28.06.2026
11 Меги от Тервел
06:45 28.06.2026
12 Механик
Потърсете в гугъл имената на всички от правителството на украина и ще видите, че там почти няма човек с нормална, славянска фамилия. Как можеха тия украинци да се оставят да ги командват татари, евреи, и татаро-евреи (пр. Миндич, Ермак)
А инак новината за кончината на тоя е прекрасно начало на неделния ден. Нека така върви целия ден!
06:45 28.06.2026
13 Град Фийникс Аризона
06:46 28.06.2026
14 Истината
До коментар #7 от "РЕАЛИСТ":
Нашите козяци толкова пропаднаха ,че и всякакви амуджи взеха да подкрепят ,но така е глад мори добитъка и каквото поръча Ммонн Галя това пишат .06:49 28.06.2026
15 Топчията
06:50 28.06.2026
16 Десислава Димитрова - Деса Поетеса
Коментиран от #25
06:53 28.06.2026
17 Историк
До коментар #7 от "РЕАЛИСТ":
Стига рива,татарите не са коренни жители на Крим,а окупатори азиатски тюрки заселили се там преди време и тероризирали местното население .06:56 28.06.2026
18 хихи
07:00 28.06.2026
19 Да бе ,да ! 🤔
До коментар #10 от "Гориил":
Сигурни сме . Точно в обратното . Великобритания не криеше , че обучава украински сепаратисти в антируски тероризъм .07:04 28.06.2026
20 Свободен
Коментиран от #26
07:06 28.06.2026
21 дядо дръмпир
Коментиран от #27, #29, #34
07:10 28.06.2026
22 Накратко
07:14 28.06.2026
23 Артилерист
07:16 28.06.2026
24 Бай Араб
07:22 28.06.2026
25 Капкомера
До коментар #16 от "Десислава Димитрова - Деса Поетеса":
На мен ми капна сълза от малката глава в тоалета. Таман да я вкарам в гащите и се отрони една капка в чест на бандерофашиста. Добре че не изцапа гащите!Коментиран от #33
07:24 28.06.2026
26 Агент 007
До коментар #20 от "Свободен":
Еха дебиле тия снощи дека протестираха срещу Радев са отбор военнолюбци и сакат да пратят българите пушечно месо срещу Русия!07:28 28.06.2026
27 Дълбоко Виждащ
До коментар #21 от "дядо дръмпир":
Дядо Димитре ,кога да очакваме Перемогата и Контранаступа или пак да изчакаме до Димитровден?07:28 28.06.2026
28 Путюблиз
07:29 28.06.2026
29 дядо дръмпир-стария прделко
До коментар #21 от "дядо дръмпир":
Адашче ,как е копитцето ,посядаш ли върху манатарката ?07:31 28.06.2026
30 Ким
07:31 28.06.2026
31 Град Козлодуй ОРИГИНАЛА
07:34 28.06.2026
32 Комундел Комунделов
Коментиран от #41, #45
07:36 28.06.2026
33 Физика
До коментар #25 от "Капкомера":
Четвърти закон на Нютон :колкото и да го тръскаш ,последната капка пада винаги в гащите .Коментиран от #38
07:36 28.06.2026
34 Дълбоко Проникващ
До коментар #21 от "дядо дръмпир":
Дядо Димитре ,много по здрави на теб и на цялата фамилия от едни хора които де представиха като Мишел и Механик .А също и от мен,от здрави да не се оттървете през цялата година !07:40 28.06.2026
35 нет человека - нет проблемы
07:40 28.06.2026
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Ха ха
Раша е ка пут.
Коментиран от #40
07:45 28.06.2026
38 В този дух!
До коментар #33 от "Физика":
Кое било най-шареното нещо на света...?!На бояджията -...оная работа...!
07:47 28.06.2026
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 НАЛИ?!
До коментар #37 от "Ха ха":
А на фронта в ,,Добропиля",руснаците...Добре Пилят ...украинците!07:49 28.06.2026
41 Дебил си беше, дебил остана
До коментар #32 от "Комундел Комунделов":
Бандеровеца е ликвидиран с дрон и е станал на кайма! Гладните псета изпапаха каймата, остана книжката от гур! Да пратим миленчо да документира специално за теб курдокуленков.07:50 28.06.2026
42 az СВО Победа 81
Един по един, до един!
07:51 28.06.2026
43 Mими Кучева🐕🦺
До коментар #7 от "РЕАЛИСТ":
Е вече няма да се бори!😎🥳🤣🤣🤣🤣🤣🤣👍07:57 28.06.2026
44 ,,Полковник",ли казахте...?!
07:59 28.06.2026
45 В горещото
До коментар #32 от "Комундел Комунделов":
Добра новина, черпя студена бира.07:59 28.06.2026